نسخه الکترونیک کتاب « سواد رسانه‌ای از الف تا ی » منتشر شد

کتاب «سواد رسانه‌ای» از «الف» تا «ی» با هدف امتداد پیام در حوزه ادبیات مکتوب و فضای مجازی و کمک به ماندگاری پیام برنامه‌ دنیای شیشه‌ای با موضوع سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی به تهیه‌کنندگی معصومه اسماعیل‌نژاد و اجرای محمد صادق افراسیابی با مقدمه حسن بشیر، استاد تمام دانشگاه امام صادق (ع) در بهمن ماه سال گذشته به چاپ رسیده بود و هم اکنون در فضای مجازی در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.
در مقدمه‌ این کتاب آمده است: سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی یکی از انواع مجموعه سوادهایی است که در جامعه اطلاعاتی به‌ شدت موردنیاز افراد است. سازمان یونسکو معتقد است در قرن ۲۱ اشخاصی را می‌توان باسواد نامید که علاوه بر سواد خواندن و نوشتن دارای توانایی‌های دیگری نیز باشند. این توانایی‌ها، مهارت‌هایی هستند که عموم مردم برای زندگی در جامعه اطلاعاتی به آن نیاز دارند. برخی از این توانایی‌ها و مهارت‌های موردنیاز عموم مردم در قرن ۲۱ عبارت‌اند از: سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی، سواد عاطفی، سواد ارتباطی، سواد مالی، سواد تربیتی، سواد رایانه‌ای و سواد سلامت.

این کتاب که حاصل گفت‌و‌گوی علمی نویسنده با ۲۴ تن از اساتید، پژوهشگران و صاحب‌نظران عرصه‌ سواد رسانه‌ای کشور است با حمایت رادیو گفت‌و‌گو از طریق نشانی اینترنتی زیر در دسترس عموم مردم قرار گرفته است.
https://fidibo.com/book/97933منبع: خبرگزاری فارس

Leave a Reply